cokoladove_pralinky

Čokoládové pralinky

Byla to pro mě opravdu výzva, protože jsem pralinky ještě nikdy předtím nedělala. Na tenhle recept potřebujete mít nějaký ten čas a taky trpělivost, aby se všechno povedlo tak, jak chcete. Náplně můžete vyzkoušet různé, já jsem zrovna potřebovala spotřebovat hotový marcipán, který jsem dostala, takže jednou z náplní je již hotový marcipán.

Ingredience na bonbony:
minimálně 200g kvalitní hořké čokolády
máslo (přibližně lžíci a půl)

Na marcipánovou náplň:
cca 50g hotového marcipánu

Na kávovou náplň:
50g hořké čokolády
zakysaná smetana podle chuti
rozpustná káva podle chuti

Postup:
Ve vodní lázni si rozpustíme kvalitní čokoládu (minimálně 50%) s máslem do celistvé, hladké a lesklé hmoty. Vezmeme si silikonovou formu na pralinky (šlo by zřejmě použít i tvořítko na led) a do každého tvaru dáme malinkou lžičkou trošku rozpuštěné čokolády (tak, aby bylo pokryté celé dno). Když máme vyplněná všechna dna, dáme formu na několik minut do lednice, aby čokoláda zatuhla. Připravíme si malý štěteček, kterým budeme pokrývat stěny tvarů ve formě (aby byl bonbon celý pokrytý čokoládou, ne jen na dně a na náplni). Je to docela piplačka, snažíme se, aby byla vrstva čokolády na stěnách rovnoměrná. Až máme takto pokryté stěny všech tvarů ve formě, dáme ji opět do lednice, aby čokoláda zatuhla. Mezitím si připravíme náplně. Z marcipánu jsem si vytvořila malé kuličky. Na kávovou náplň rozpustíme čokoládu, přidáme do ní zakysanou smetanu a rozpustnou kávu podle chuti. Já jsem dala přibližně 1/3 kelímku zakysané smetany a kávy asi 1 a půl, možná dvě lžičky. Náplní vyplníme formičky asi do 2/3. Na náplň zase přijde rozpuštěná čokoláda s máslem, tou se vyplní prázdné místo ve formičce. Takto připravenou silikonovou formu dáme na několik minut do mrazáku, aby čokoláda i s náplní pořádně zatuhla. Z formiček jdou pralinky vyndat celkem snadno, stačí je jakoby protlačit ven.

Čokoládové pralinky 5.00/5 (100.00%) 4 hlasů

1 komentář: „Čokoládové pralinky“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>